Kreskówki o islamie

Dziś będziemy polecać kreskówki dla dzieci dotyczące islamu. Jak do tej pory znalazłam tylko dwie serie, mogące konkurować pod względem atrakcyjności ze współczesnymi animowanymi serialami dla dzieci na tyle, że dzieci nie uciekają przed komputera…

k1

Animated Stories of Islam: cykl kreskówek dotyczących historii islamu w angielskiej wersji językowej. Flagowy odcinek to „Before the Light” – historia Zam-Zam, i Roku Słonia.


k2Animal Stories in The Quran
: seria ucząca dzieci islamu przez pryzmat postaci zwierzęcych, z którymi są związane historie. Tutaj jednak jest ambitniej – jak do tej pory udało mi się znaleźć tylko wersję arabską z napisami angielskimi 🙂 Przykładowo proponuję „Saleh’s She-Camel”.

mb

Misri Bunch: profesjonalny program dla dzieci o islamie – oczywiście po angielsku. Dziesięciominutowe odcinki w dwóch seriach przybliżają dzieciakom Osobę Allaha i islamską etykę. Na początek The One and Only.

Jeśli Szanowni Czytelnicy są w stanie pomóc w uzupełnieniu listy o kolejne pozycje, będziemy bardzo wdzięczni.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zajęcia i strony po angielsku i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s