Ramadanowy kalendarz z niespodzianką

Myślę, że wiele frajdy sprawimy dzieciom szyjąc dla nich specjalny ramadanowy kalendarz, który będzie składał się z kieszonek (tylu, ile dnia ma ramadan). Każdego dnia w momencie zakończenia postu, po posiłku iftar, dziecko wyciągnie z kieszonki niespodziankę. Mogą to być słodycze/zabawki, ale również mądre powiedzenia zaczerpnięte z Koranu lub hadisów. Możemy zrobić też listę zadań, które wykonamy wspólnie następnego dnia np. pieczenie ciasteczek, przygotowanie ulubionej potrawy dziecka, wizyta u ukochanej cioci, ramadanowe przyjęcie dla dzieci itd (zobaczcie wcześniejszy post – tam znajduje się ściągawka z propozycją zadań).

Oto lista ramadanowych złotych myśli , które zebrała siostra Umm Ibrahim, a kilka sióstr przygotowało polską wersję. Jest to lista wersetów zaczerpniętych z Koranu i hadisów – wydrukujcie i włóżcie do kieszonek kalendarza (lub do kopert, które można losować w porze iftaru – oprócz tych złotych myśli, możecie dołączyć pomysły na zajęcia, które wykonacie wspólnie następnego dnia. Te koperty można ozdobić, aby były ciekawsze dla dzieci). Możecie poprosić, aby starsze dzieci przepisały te wersety na kartce, nauczyły się napamięć lub omówiły z wami ich znaczeniem.

Może jest to pomysł na kolejną ramadanową tradycję???

Niezapomnijmy jednak, aby ramadan nie był tylko miesiącem zabawy i  jedzenia – ale poświęćmy trochę czasu na wspólną naukę, modlitwę oraz wyjaśniania zagadnień dotyczących islamu – ważne, aby wiele rzeczy robić RAZEM.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ramadan. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s