Nauka w domu.

Nauczanie dzieci w domu (tzw. homeschooling) to pewien rosnący trend w niektórych krajach (zwłaszcza w Stanach, Kanadzie, Anglii). Ten klip to przykład nauczania muzułmanów we Stanach.

Wiem, że w naszych warunkach to raczej prawie niemożliwe (bardzo trudne) – jednak chciałabym pokazać wam, jak inni wychowują w islamie swoje dzieci. Może nas to zainspiruje do prowadzeniu zajęć z dziećmi w domu, aby wypełnić pewną lukę w edukacji naszych dzieci, jeśli chodzi o nauczanie islamu.

W domu możnemy łączyć pewne zagadnienia, których dzieci uczą się w szkole z islamskim podejściem – pokazać taką zależność. Jak? Na tym blogu staram łączyć pewne zagadnienia np. Allah stworzył kolory, kształty. Inne przykłady:  Allah jest stwórcą – geografia, biologia; matematyka – islamska matematyka; kultura – jak inni oddają cześć bożkom (nauka o faranonach, Majach, Mezopotamii) itd; przykłady można mnożyć.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zajęcia i strony po angielsku. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Nauka w domu.

 1. Hagar pisze:

  Salam
  Teoretycznie nauczanie w domu zdrowego dziecka jest możliwa w Polsce: http://www.edukacjadomowa.pl/faq2.html – ale ileż to roboty 🙂 i KTOŚ to musi robić, a skoro mama pracuje… byłoby ciężko.

  Hagar

  • Salam,
   Bardzo dziekuję za informację odnośnie rozwiazań prawnych przyjętych w Polsce. Nadal uważam, że prowadzenie edukacji domowej w Polsce jest trudne – przecież rzeba się starać o pozwolenia; nie wiem, jak wygląda zaliczanie roku itd. Na świecie wiele rodzin korzysta z tej formy edukacji (z rożnych przyczyn, nie tylko dlatego, że mamy nie pracują). Myślę, że trudność prowadzenia nauki w domu jest większy niż tylko fakt, że większość kobiet pracuje. To jest taka zupelnie inna filozofia, potrzebne jest stworzenie całego systemu z pomocami itd. Myśle, że warto jest mieć świadomość istnienia takiej formy edkacji. Może warto częściowo zaadoptować do naszych potrzeb w przypadku nauki islamu (dzieci chodzą do szkoły publicznej, a w domu prowadzimy nauczanie „islamskie”, pokazując dziecku związek między tym, czego się uczy w szkole z islamem).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s