Abecadło islamu

Abecadło islamu” – to zbiór opracowań, których celem jest przybliżenie najważniejszych zagadnień dotyczących islamu. Poszczególne części zaczynają się od kolejnej literki alfabetu.

Abecadło islamu” – to interaktywne opracowanie – wymaga od dziecka nie tylko zapoznania się z faktami/informacjami, ale też odpowiedzi na pytania, rozwiązania zadań, zastanowienia się. Jest też miejsce na zabawę: pomalowanie rysunków, rozwiazanie wykreślanki/krzyżówek i wiele wiele wiecej ciekawych zajęć – wszystko oczywiście o tematyce islamskiej!

Materiały dostosowane są do wieku dzieci i podzielone są na 3 grupy wiekowe: 6-7, 8-9 i 9-10. Myśle jednak, że i mniejsze dzieci przy pomocy rodziców będą mogły skorzystać z niektórych zajęć.

Korzystałam z wielu opracowań dostępnych w internecie, jak również książek przygotowanych dla dzieci do nauki islamu w szkołach. Mam nadzieje, że znajdziecie te opracowania użyteczne, insza allah.

Materiały dostępne są do ściągnięcia na podstronie blogu – Abecadło islamu (czarny pasek tuż pod zdjęciem).

Dla dzieci nieco mniejszych (4-6 latków), które jeszcze nie umieją pisać lub same czytać, niedługo na blogu pojawią się odrębne materiały pomagające rodzicom zapoznać dzieci z podstawowymi zagadnieniami na temat islamu, insza allah.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiedza ogólna o islamie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s