Czym zająć dzieci?

Oto kilka propozycji zajęć dla maluchów, które możecie śmiało wykorzystać w czasie niepogody lub przyjęcia, spotkania dzieciaków itd.

1. Maska

Wystarczy wydrukować wzór i nakleić na sztywniejszy papier. Poproście, aby dzieci pomalowały maskę – następnie wytnijcie oczy, zróbcie dziurkę (możecie to miejsce wzmocnić taśmą klejącą) i przewleczcie np. gumkę do majtek.

2. Dywan

Namalujcie na karce wzór. Poproście dziecko, aby go pomalowało. Następnie naklejcie na sztywniejszy papier i dokleicie  kawałek materiału tak, aby imitował frędzelki.

Oto propozycje znajomych – nie mialam okazji jeszcze zrobić ich z moimi dziećmi, zatem posłuże się ich zdjęciami – uważam jednak, że są to świetne propozycje.

3. Rączki – a’la kwiatek, motylek, ptaszek

Popatrzcie na zdjęcia. Wystarczy obrysować na kartce ręce lub stopę dziecka, wyciąć wzór, a następnie domalować lub dokleić brakujące elementy tak, aby powstał kwiatek/motylek/ptaszek. Czyż nie jest to proste, a jakie efektowne!

4. Lornetka

Potrzebujecie 2 sztuki rolki po papierze toaletowym, kawałek kolorowego papieru, klei i elementy do dekorowania. Poproście dziecko, aby ozdobiło rolki oraz papier. Następnie przyklejcie rolki na papier (tak, jak na poniższym zdjęciu), poczekajcie, aż klei wyschnie, a następnie owińcie rolki resztą papieru, aby powstała lornetka. Na końce rolek przywieście troczki.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne tematy zabaw. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s