Wiedza o Prorokach.


Niedługo na blogu pojawią się kolejne materiały poświęcone Prorokom – kolorowanki, opowiadania, insza allah. Jakiś czas temu pojawiła się pierwsza kolorowanka z cyklu „kolorowanek o Prorokach”.

Przepraszam spóźniłam się nieco ze wstępem (ale lepiej późno niż wcale). Chciałabym poruszyć jednak temat, dlaczego tak ważne jest, aby mówić o Prorokach; jakie płyną z tego korzyści, gdy o nich wspominamy.

1. W Koranie znajdziemy werset (12:3), który wskazuje na fakt, że historie Proroków zostały one przekazane: ” Przez objawienie tobie tego Koranu My przekażemy ci najpiękniejsze opowiadanie, chociaż byłeś wśród niedbałych”. (niedbałych – chodzi o to, że wcześniej nie widzieliśmy o Koranie).

2. Te historie/opowiadanie nie zostały nam przekazaona dla przyjemności – mamy z nich czerpać naukę, zmusić nas do zastanowienia się. Koran (7:176): „Opowiedz im więc tę historię, być może, oni się zastanowią! ”

3. Allah powiedział (Koran 6:90): „To są ci, których Bóg poprowadził drogą prostą. I ty postępuj po tej drodze prostej!” (chodzi o to, że mamy brać przykład z tych, którym Allah wskazał prawdziwą drogę).
To jest bardzo ważne, aby mieć wzorzec (poczytaj na ten temat więcej w artykule „Jak nauczyć dzieci islamu”). Każdy człowiek stanowi wzorzec. Jeśli nie jest dobry, to wzorzec będzie zły. Musimy zatem znaleźć takich ludzi, do których będziemy się odnosić. Jeśli dzieciom od maleńkości nie wskażemy wzorców (Towarzysze, Prorocy), wówczas one znajdą te wzorce gdzieś indziej.

4. Kochać ich. Jeśli kogoś nie znamy, nie możemy go kochać. Jeśli nie znamy Proroków (nie wiemy przez co przeszli, czego dokonali) – jak możemy ich szanować?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Prorocy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s