Niekonwencjonalne pomoce dydaktyczne

Czasami możemy wykorzystać podczas zabawy/nauki z dziećmi niekowencjonalne materiały. Na przykład papierowe talerze – może czasami zostaną nam po grillowaniu – do nauki literki A. Zobaczcie na naszego arbuza i akwarium. W przypadku arbuza talerzyk został złożony na pół i sklejony, a następnie pomalowany. Akwarium – nie tylko możemy pomalować, ale nakleić skrawki papieru tak, aby przypominały wodorosty, przykleimy kamyczki, muszelki. Sama rybka może być przyczepiona do talerzyka na dodatkowym skrawku papieru – dzieki temu może się kiwać. Czyż lekcja nauki literki A nie jest w ten sposób zabawniejsza?

Kolorowankę można przerobić też na coś bardziej zabawnego. Dzieciaki uwielbiają się brudzić. Zamiast pomalować lub obrysować literki/jakieś obrazki, możemy nakleić na wydruku skrawki kolorowego papieru, kolorowy piasek czy też ozdobny klei lub dodatki. Oto nasze przykłady:

tęcza

parasolka obrysowana ozdobnym klejem


literka a pomalowana cała ozdobnym klejem

Do dekoracji pokoju naszego syna wykorzystaliśmy pozostałości po ramadanie (pomalowaliśmy styropianowe gwiazdki) oraz latawiec (który powstał w trakcie nauki kształtów).

ozdoba sufitu -gwiazdki i latawiec

Tuba po papierze toaletowym pozwala nam na budowe przestrzennych obiektów. Nasz wazon został zszyty sszywaczem do takiej tuby – dzięki temu możemy wazon postawić:) Kwiatki kiwają się na drucikach owiniętych zieloną krepiną.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inspiracje i porady. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s